Aktualności

Koronawirus

Aktualne informacje dotyczące koronawirusa w Polsce:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

    Koronawirus to wirus RNA osłonięty błoną tłuszczową (lipidową). Koronawirusy występują u zwierząt i powodują u nich różne choroby (układu oddechowego, układu pokarmowego, wątroby, układu nerwowego), wiele zakażeń przebiega też bezobjawowo. Wirusy te często mutują i mają dużą zdolność do zakażania nowych gatunków. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi są wirusami, które wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Możliwe, że oprócz zakażenia układu oddechowego u dzieci do 12. miesiąca życia mogą wywoływać biegunkę. Do 2019 roku poznano 6 wirusów powodujących zakażenia u ludzi. Cztery z nich (229E, OC43, NL63, HKU1) są przyczyną przeziębienia o łagodnym przebiegu. Dwa pozostałe (wirusy SARS i MERS) mogą prowadzić do zagrażającej życiu ostrej niewydolności oddechowej. Nowy koronawirus 2019-nCoV jest wirusem odpowiedzialnym za obecną epidemię zakażeń układu oddechowego, która rozpoczęła się w Wuhan, w Chinach i tam po raz pierwszy został zidentyfikowany w grudniu 2019 roku. Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem (2019-nCoV) w Polsce zanotowano w dniu 4 marca 2020.

    COVID-19 to choroba wywołana przez koronawirus z Wuhan (2019-CoV). Nazwa COVID-19 została ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obowiązuje oficjalnie. “CO” w nazwie oznacza koronę (ang. corona), “VI” – wirus (ang. virus), “D” – chorobę (ang. disease), a liczba 19 wskazuje rok pojawienia się wirusa – 2019 (Corona-Virus-Disease-2019).

      U większości osób, które zachorują na COVID-19, wystąpią objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez specjalnego leczenia.

    Wirus wywołujący COVID-19 jest przenoszony głównie przez kropelki, które wydzielają się, gdy osoba zarażona kaszle, kicha i wydycha powietrze. Kropelki te są zbyt ciężkie, aby unosić się w powietrzu, dlatego szybko opadają na podłogi i powierzchnie.

    Do zakażenia poprzez wdychanie wirusa może dojść wtedy, gdy w pobliżu znajduje się osoba chorująca na COVID-19 lub poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie oczu, nosa lub ust.

   Do tej pory nie ma konkretnego leku zalecanego do zapobiegania lub leczenia nowego koronawirusa. Osoby zakażone wirusem otrzymują leczenie objawowe oraz leczenie ewentualnych powikłań bakteryjnych.

       Do 31 lipca 2020 roku odnotowano 17 296 303 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 (zakażenie koronawirusem 2019-nCoV) na świecie. 673 290 osób zmarło. Wirus z Azji dotarł do Europy, a także do Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii i Afryki.

Przydatne linki:

https://w.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-seniorow

https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/znajdz-swoj-pakiet-dla-pracownika

https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/wyszukaj-wsparcie-dla-swojej-firmy

     W związku z szybkim rozwojem alternatywnych źródeł energii i coraz powszechniejszym zastosowaniem instalacji fotowoltaicznych pomagamy naszym Klientom w:

– rozpoznaniu możliwości montażu instalacji na budynku Wspólnoty

– zaprojektowaniu i wycenie systemu

– uzyskaniu finansowania inwestycji

– ubezpieczeniu zamontowanej instalacji

Przydatne linki:

https://mojprad.gov.pl

https://fotowoltaikaonline.pl/dotacje

https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacje-oze/informacje-o-programie/

https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/fotowoltaika-cena